Batıkent Mahallesi Ali İhsan Göğüş Caddesi No: 136 Şehitkamil/Gaziantep
Türkçe English Arabic
Dişlerimi Beyazlatmak İstiyorum

Dişlerimi Beyazlatmak İstiyorum

Dişlerin beyazlığını ve parlaklığını korumak göz alıcı bir gülüş için önemlidir. Belki fotoğraf çekilirken, belki de bir espriye kahkaha atarken bembeyaz gülüşler insanın özgüvenine güç verir. Ancak yaşın ilerlemesi, tüketilen içecekler ve benzeri etkenler diş renginin doğallığını kaybetmesine sebep olur. Eğer dişleriniz doğal rengini kaybettiyse güvenli ve etkili tekniklerle dişleriniz beyazlatılabilir. Dünyanın her tarafından gelen misafirlerimizin daha beyaz gülüşleriyle yeni bir hayata başlamaları için uzman diş hekimlerimiz Elit Dental Ağız Diş Sağlığı Polikliniği'nde diş beyazlatma tedavisi uyguluyor.

Diş beyazlatma uygulamaları güvenli ve çok etkili tekniklerle mümkün. Dişler ve diş etleri bu uygulamalardan zarar görmez.

Diş beyazlatma uygulamasının ofis tipi ya da ev tipi olmak üzere çeşitli uygulama tiplerinde beyazlama süresi değişiyor. Beyazlatma işlemi 3 farklı tip işlem olarak uygulanabilir;

1) Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Ofis tipi diş beyazlatma, beyazlatmanın bizzat doktor tarafından klinikte uygulanması ile gerçekleştirilir. %37’lik etki oranına sahip beyazlatma jelleri ve lazer ışıklar birlikte kullanılır. Beyazlatma işlemi bizzat hekim tarafından kontrol edilir. Hızlı ve etkili bir yöntemdir. 1 saatlik bir süre sonrasında dişlerde istenilen beyazlık sağlanmış olur.

2) Ev Tipi Diş Beyazlatma

Ev tipi beyazlatma, beyazlatma plakları ve beyazlatma jeli birlikte kullanılır. Öncelikle hastaya özel bir beyazlatma plağı hazırlanır. Daha sonra %18’lik etkiye sahip beyazlatma jeli ve kullanım prosedürleri hastaya anlatılır ve hasta bu işlemi evde kendisi uygular. Diş beyazlatma işleminde kullanılacak jel miktarı ve uygulama süresi mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardır. Jelin fazla uygulaması, sürenin uzatılması gibi durumlar ağız içinde yaralanmalara sebep olabilir.

3) Tek Diş Beyazlatma (Kron içi Beyazlatma)

Tek diş beyazlatma, dişteki renklenmenin dış etkenlerle değil, içsel etkenlerle oluştuğu durumlarda bu tip diş beyazlatma işlemi uygulanır. Özellikle kanal tedavili, anomalili dişlerde, dişler içten bir etken sonucu renklenmeye başlar. Bu durumlarda dişlerde küçük kaviteler açılarak beyazlatma ajanı belirli aralıklarla (3-4 günde bir) uygulanır ve dişin rengi istenilen noktaya gelene kadar işlem tekrarlanır.

Lazerle beyazlatma işlemi (ofis tipi diş beyazlatma), kullanılmakta olan beyazlatma uygulamaları içinde şu anda en çok kullanılan ve en etkili diş beyazlatma işlemidir. Diğer beyazlatma uygulamalarının aksine lazerle beyazlatma işleminde yüksek enerji seviyeli lazer ışık cihazı ve beyazlatma jeli birlikte kullanılır. Ofis tipi beyazlatmalarda kullanılan hidrojen peroksit jel %37’lik etki gücüne sahiptir ve lazer ışınıyla birlikte diş yüzeyinde aktive olarak işlev görür. Beyazlatma işleminde dişin mine tabakası üzerindeki renk tabakası beyazlatılarak dişin renk tonu, kalıcı olarak birkaç ton açılabilir.

Lazerle beyazlatma işlemi ev tipi beyazlatmaya göre daha hızlı ve etkilidir. Bir saatlik işlem süresi sonucu uzun süreli kalıcılık sağlar. Bu sayede daha beyaz ve daha parlak bir gülüş elde edilir. Bu işlem sadece uzman diş hekimleri tarafından uygulanabilir. Beyazlatma işlemi diş yüzeyine ya da dişe herhangi bir zarar vermez, son derece güvenli bir uygulamadır.