Batıkent Mahallesi Ali İhsan Göğüş Caddesi No: 136 Şehitkamil/Gaziantep
Türkçe English Arabic
Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi

Elit Dental Ağız Diş Sağlığı Polikliniği, 360 derece diş hekimliği uygulamaları sağlar. Çene cerrahisi, protez, ortodonti alanlarında uzman kadrosu ve üst düzey teknolojik donanımıyla ağız ve çene cerrahisinde başarılı uygulamalar yapar. Ağız ve çene cerrahisiyle ağız, diş, çene ve çevre dokulardaki bozukluklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Elit Dental Ağız Diş Sağlığı Polikliniği, gömülü diş operasyonları, çene kistleri, kemik oluşturma operasyonları, ortodontik cerrahi, dental implant uygulamaları ile mevcut sorunu doğru bir şekilde teşhis eder, en uygun çözüm önerisini geliştirir, etkin ve özenli bir şekilde çözer.

Gömülü Diş Operasyonları

Dişler düzgün şekilde ağız içine gelişemez ise gömülü kalırlar. Gömülü dişlerin fırçalamasının zor olması sebebiyle hijyeni sağlanamayabilir. Böyle bir durumda gömülü dişlerin çürümesi daha kolay olur.

Gömülü dişler enfeksiyon, kötü ağız kokusu, baş ağrısı, çevre dişlerin çürümesi, çene ağrıları, diş eti ağrıları ve çene kisti gibi sorunlara yol açar. Elit Dental Ağız Diş Sağlığı Polikliniği'nde gömülü 20 yaş diş operasyonları, çene cerrahisi uzmanları tarafından yapılmaktadır. Kompleks vakalarda sedasyon tekniği kullanılarak aynı anda bir ya da birden çok gömülü 20 yaş dişi çekimi yapılmaktadır. Gömülü dişler tedavi edilerek diğer diş kayıpları önlenir, ağızdaki kist ve tümör oluşumu engellenir.

Çene Kistleri

Çenede yumuşak doku veya kemiklerde meydana gelen, dokuyla kaplanmış sıvı bulunan oluşumlar kist olarak tanımlanır. Çene içerisinde birçok sebepten kistler oluşabilir. Kistler semptom vermeden çok büyük boyutlara ulaşabilir.

Çene kistleri dudaklarda, diş etlerinde veya yanakların içinde sıvı dolu kesecik olarak görülebilir. Dokunun, dişlerin arasına doğru emilmesi bu keseciklerin oluşmasına sebep olabilir. Ancak bazı kistler rastgele olarak da ortaya çıkabilir. Büyük çene filmi ve tomografiler ile kist boyutları tespit edilir ve operasyon yapılır.

Kemik Oluşturma Operasyonları

İmplant uygulamasının başarılı bir şekilde uygulanması, implantın bulunacağı yerdeki kemik miktarına bağlıdır. Diş eti problemleri, enfeksiyon ya da travma gibi faktörler çene kemiğinde erimeye sebep olabilir. Çene kemiğindeki erimeler dental implant uygulamalarına izin vermeyebilir. Dental volümetrik tomogrofiden faydalanarak kemik miktarının yetersizliği tespit edilebilir. Bu gibi durumlarda kişinin kendisinden alınan kemik ya da yapay kemik tozları ile yeni çene kemiği oluşturulur. Özel durumlarda dişin belirli bölgelerinde oluşan erimeler yine kemik tozları ile tedavi edilerek dişler kurtarılabilir.

Ortodontik Cerrahi

Çene ilişkilerinin sadece ortodontik tedavi ile düzeltilemediği durumlarda yapılan cerrahi işleme verilen addır. Elit Dental Ağız Diş Sağlığı Polikliniği'nde ortodonti uzmanları ve çene cerrahisi uzmanları çene ameliyatlarını birlikte planlar.