Batıkent Mahallesi Ali İhsan Göğüş Caddesi No: 136 Şehitkamil/Gaziantep
Türkçe English Arabic
Kanal Tedavisi (Endodonti)

Kanal Tedavisi (Endodonti)

Diş sinirleri çürüme, darbe, travma veya benzer faktörlerden dolayı iltihap oluşturabilir. Ağız ve diş sağlığının olumsuz etkilenmemesi için diş siniri çıkartılır ve dolgu materyali ile doldurulur. Diş sinirlerinin çıkartılması ve boşluğun doldurulması işlemi kanal tedavisi olarak adlandırılıyor. Kanal tedavisi (endodonti), diş içinde bulunan sinirin ve diş çevre dokularının enfeksiyonlarını tedavi etmeyi amaçlar.

Kök Kanal Tedavisi Teknolojileri

Kök kanal tedavisi, diş çürükleri ve benzer faktörler nedeniyle dişler içerisinde yer alan sinir dokunun arındırılması ve boşluğun doldurulma işlemidir. Geliştirilmiş sistemler kök kanal tedavisinin başarı oranını yükseltmiştir. Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler kanal tedavilerinin tam anlamıyla daha doğru, hızlı ve güvenli yapılmasını mümkün hale getirmiştir.

Root Apex Locator (Kök Ucu Tespit Cihazı)

VDW Gold Apex Locator her türlü kanal içerisinde işlev görebilen ve tam anlamıyla doğru sonuçlar veren, tedavi sırasında kanal boyu ölçümlerinde kullanılan tam otomatik bir cihazdır. VDW Gold Apex Locator’un hassas mikro işlemcisi sodyumhipklorit, tükürük, kan varlığında dahi doğru sonuçlar verebilir.

VDW Gold Reciproc Endomotor

VDW Gold Reciproc cihazı kanal preparasyonu sırasında kanalın temizlenmesi için kullanılan dönme hızı, kanal uzunluğu ve torkların ayarlanabildiği bir cihazdır. Endomotorun apex locator ile kombine çalışan tork kontrol sistemi tedaviyi yapan hekime daha güvenli ve daha doğru bir tedavi imkânı sağlar.