Batıkent Mahallesi Ali İhsan Göğüş Caddesi No: 136 Şehitkamil/Gaziantep
Türkçe English Arabic
Uluslararası Sağlık Turizmi
you smile we smile..

Uluslararası Sağlık Turizmi

Son yıllarda ülkemiz özellikle Almanya, Fransa ,Belçika, Hollanda, İngiltere ve bazı Arap ülkelerinden gelen hastalara özellikle implant ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunuyor.

Yaşanan global kriz nedeniyle sağlık politikalarını değiştiren Avrupa ülkelerinin bir çoğu kendi vatandaşlarının diş tedavilerini sigorta kapsamının dışında tutmaktadır. Özellikle ücretleri yüksek diş protezlerini ve dental implantlarını kendi ülkelerinde yaptırırlarsa, protez ve implant ücretini devlet ve özel sigortaları karşılamamaktadır. Yapılan bu implant ve protezlerin ücretini hasta kendisi ödemek zorundadır.

Yurtdışındaki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliği, bu ülke vatandaşlarının diş tedavilerinde Türkiye’yi seçmelerini sağlıyor.
Sağlık turizminin hızla gelişmesi sonucunda, Gaziantep’e gelen bir turist, konaklama uçak ve diş tedavi gibi masrafların toplamının, herhangi bir Avrupa ülkesindeki sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu görmektedir. Ayrıca gelmişken tarihi ,coğrafi ve doğal güzelliği anlatılmakla bitmeyen ülkemizi görmek ve gastronomi şehri Gaziantep’i yaşama fırsatı bulmaktalar.

Yurtdışından tedavi amacıyla gelen misafirlerimiz en çok; çekilmiş dişin yerine konan, diş vidalama olarak bilinen veya diş kökü diyebileceğimiz implant tedavileri ve zirkonyum ve porselen kuron köprü tedavileri için gelmektedir. Estetik ve sağlıklı bir gülüşün çok önemli olduğu yaşantımızda, diş beyazlatma ve gülüş tasarımı hastaların en çok tercih ettiği diğer bir uygulamadır. Porselen diş yapımındaki gelişmeler, gerçeğinden ayırt edilemeyecek, renk değiştirmeyen, sağlıklı ve estetik dişlere ağrısız ulaşmayı kolaylaştırıyor.

Sağlık turizminde asıl olan tedavidir. Diğer konaklama ve tatil imkanları tedavi süreci boyunca hastalarımızı rahat ettirebilme, boş zamanlarını değerlendirebilme adına düzenlenmiş organizasyonlardır.Yurtdışında ki hastalarımızdan öncelikli olarak isteğimiz bulundukları ülkede ki bir diş kliniğinde PANORAMİK X-RAY diş filmini çektirip [email protected] adresine mail atmaları veya +905395790969 numaralı telefona Whatsapp üzerinden atmaları olacaktır. Uzman hekimlerimiz tarafından panoramik röntgeniniz incelenecek ve yapılması gereken muhtemel tedaviler belirlenerek size e-mail ile dönüş yapılacaktır.

Tedavi planının yanı sıra sizinle mali tablo ve yaklaşık tedavi süresi konusunda bilgi paylaşılacaktır. Onayınız sonrasında randevu günü netleştirilecektir.

 

Sağlık Turizmi Birim Sorumlumuz: Protetik Diş Tedavisi Uzmanı (Prosthodontist) Mahmut ERÇİL

Telefon: +905395790969

Sağlık Turizmi Birim Sorumlu Yardımcısı : Çocuk Diş Hekimi Uzmanı (Pedodontist) Gün Burak TEK

Telefon: +905395790969

Döviz hesabı bilgileri
USD: TR35 0020 9000 0124 9530 0000 03
EURO: TR08 0020 9000 0124 9530 0000 04